DiSC

Kas ir DiSC®?

DiSC® ir modelis, kas izskaidro cilvēku uzvedību. Tas apraksta dažādus uzvedības veidus un prioritārās izvēles.

DiSC profils ir atgriezeniskās saites atskaite par cilvēka uzvedību, par kuru personai ir jāaizpilda anketa. DiSC profilus var izmantot komandai vai individuāli. Uzziniet vairāk par citiem DiSC profiliem.

  • Katram cilvēkam ir dabiskais uzvedības veids.
  • Nav labu vai sliktu DiSC uzvedības veidu; drīzāk, ir labas vai ne tik labas iemaņas, lai pārvaldītu jūsu dabisko uzvedību veidu.

Dažās situācijās jūsu pašu dabiskais uzvedības veids ir vislabākais. Citās situācijās viss neizdodas tik gludi, un jums nepieciešams apzināti pielāgot savu uzvedību - rīkoties tādā veidā, kas jums nenotiek dabiski.

Kad jūs esat iepazinušies ar savu un citu dabisko uzvedību, un zināt, kā atbilstoši tai pielāgoties, jūs varēsiet ar citiem sadarboties labāk un efektīvāk. Tas ir tieši tas, kam DiSC instrumenti ir paredzēti.

Akronīms DiSC izveidots no četru galveno uzvedības dimensiju pirmajiem burtiem:

D (Dominēšana) - tieša, uz rezultātiem orientēta, stipras gribas un spēcīga
i  (ietekme) - draudzīga, entuziasma pilna, optimistiska un dzīvespriecīga
S (Stingrība, līdzsvarotība) - aukstasinīga, piekāpīga, pacietīga un pazemīga
C (Centība, apzinība) - pedantiska, atturīga, precīza un sistemātiska

DiSC teoriju radīja doktors Vijams Mārstons (Dr. William Marston) no Kolumbijas Universitātes. To tālāk attīstīja, starp pārējiem arī doktors Džons Geiers (Dr John Geier), Inscape Publishing sadarbībā ar Minesotas Universitāti un tagad Everything DiSC (Wiley kompānijas zīmols), kas specializējas attīstības instrumentu izveidē un zinātniskajā pētniecībā.

Pēdējo 40 gadu laikā vairāk kā 50 miljoni cilvēku ir guvuši labumu no DiSC modeļa un apmācību instrumentiem. DiSC partneri un sertificētie treneri veido pasaulē lielāko personāla ekspertu tīklu – šī ir jūsu iespēja pievienoties mums!